Hızlı Erişim
Hızlı Ödeme


Midilli Operasyonu - Elif Gülez

Midilli Operasyonu - Elif Gülez
Yeni
Midilli Operasyonu - Elif Gülez
149.00₺
  • Stok: Stokta var
  • Model: MS10000249
  • ISBN: 9786054640843

Available Options

On yaşındaki Deniz’in babasının yası, annesinin depresyonu ve Hâle Teyzesinin gizli kapaklı işleriyle dolu Vosvos’a son dakikada polaroid fotoğraf makinesini de sıkıştırmayı başararak çıktığı yaz tatili, kendi hayal gücünü bile aşan bir serüvene dönüşecektir.

İthakalı bir adamın Truva işgalinden dönüşünün üzerinden asırlar, zengin bir İngilizin seksen günde dünya turunu tamamlamasının üzerinden çok uzun zaman geçtikten sonra, Dallas’taki Ceyar’ın yaralanmasının, Deniz’in dans ‘kariyerinin’ bitmesinin, anneannesinin Selanik’ten göç ederken getirdiği yadigâr yemek takımının kırıldığı Porselen Vakasının ve 12 Eylül Darbesinin ise hemen ardından gelen o yazda, Ayvalık-Midilli hattı, sıradışı olayların merkezi olur.

Çevresinde olup bitenlere duyduğu iştahlı merakıyla, amatör bir hafiye misali aile sırlarının peşine düşen Deniz, ‘sınırları’ aşarak yetişkinlerin dünyasını alabora eden göçün, mübadelenin, toplumsal dönüşümün, darbenin, devrimciliğin, okulda öğretilmeyen tarihin dalgalı sularına açılır. Bir Renault 12’nin tehditkâr takibinin gölgesinde, Aleko, Şöhret Neco, Sanat Güneşimiz Paşa ve ARGUS-2 gibi kahramanlarımız bu büyüme yolculuğunda dümendeki Deniz’e eşlik edecektir.

Elif Gülez ilk romanında hem kişisel hem de toplumsal hafızanın iç içe geçen olaylarını, karakterlerini ve nesnelerini incelikle macerasının satırlarına işliyor. Midilli Operasyonu okuru, 80’lerde büyüyen bir çocuğun özgün hayal dünyasının akıntısına kapılmış halde, müşterek belleğin, kültürün, tarihin ve hakikatin denizlerine taşıyor.

Tasarım Özellikleri
Cilt Tipi
Teknik Özellikleri
ISBN
Yayın Tarihi
Özellikleri
Boyut
Sayfa Sayısı
Yazar
Malzeme Kalitesi
Kağıt Cinsi

Write a review

Please login or register to review