Hızlı Erişim
Hızlı Ödeme


Pir-i İntifada - Şeyh Ahmed Yasin

Pir-i İntifada - Şeyh Ahmed Yasin
Pir-i İntifada - Şeyh Ahmed Yasin
Pir-i İntifada - Şeyh Ahmed Yasin
Pir-i İntifada - Şeyh Ahmed Yasin
Pir-i İntifada - Şeyh Ahmed Yasin
79.00₺
  • Stok: Stokta var
  • Model: MS10000206
  • ISBN: 9789750143090

Available Options

...Pir-i İntifada Şeyh Ahmed Yasin...

Roman şeklinde yazılmış; ama Filistin direnişini özlü bir şekilde vermeye, Şeyh Ahmed Yasin'in mücadelesini doğru, isabetli bir bakış açısıyla romana dönüştürdüğünü gördüm. Anladığım kadarıyla müellif, hadisleri doğru bir şekilde ve İslami bakış açısıyla romanlaştırabilmek için epey gazete, dergi vs. karştırmış. Ama öyle gördüğü ya da duyduğu her habere inanarak değil bunların içinden doğru olanları yakalayıp değerlendirerek kitabını şekillendirmiş.

Dikkatimi çeken önemli bir husus kavramların seçilmesinde ve bakış açısının belirlenmesinde gayet itinalı davranılması. Bilindiği üzere bizim en önemli zaaflarımızdan biri kavramlarda yenilgiye uğratılmış olmamız ve sürekli dayatma kavramları ve isimleri kullanmamızdır. Bunlar bakış açılarımızın da hatalı olmasına yol açmaktadır.

Bir kitabı okurken beni en çok rahatsız eden şeylerden biri dil ve tashih hatalarıdır. Bunlar bana adeta yemeğin içine düşmüş çöpler gibi geliyor. Son dönemde de bu konuda dikkatsiz davranıldığını görüyorum. Mehmet Ali Gönül'ün daha önce herhangi bir kitap çalışması olup olmadığını bilmiyorum. Ama bu kitabının dil ve tashih yönünden de başarılı olduğunu gördüm. İçinde çok az sayıda tashih ve dil hatası var. Bu konuda örnek arayanlara ise üstad Sezai Karakoç'un kitaplarını itinayla okumalarını tavsiye ediyorum.

Sonuç itibariyle Filistin gerçeğini ve Şeyh Ahmed Yasin'in kararlı mücadelesini bir roman üslubuyla okumak isteyenlere Dua Yayıncılık tarafından neşredilen Pîr-i İntifada adlı kitabı okumalarını tavsiye ediyorum. Bu arada biraz kitaba dönmemiz, ona sahip çıkmamız ve başarılı çalışmalar yapan, kendilerinde bu konuda kabiliyet olan insanlarımızı cesaretlendirmemiz gerektiğini de hatırlatmış olalım.

Ahmet Varol

24 Mart 2005 Perşembe

Vakit Gazetesi

Tasarım Özellikleri
Cilt Tipi
Teknik Özellikleri
Dil
ISBN
Yayın Tarihi
Özellikleri
Boyut
Sayfa Sayısı
Yazar
Malzeme Kalitesi
Kağıt Cinsi

Write a review

Please login or register to review