Fast Access
Fast Payment

City Ramadan Offer, Explore Discounts up to 25%!

Start

Şifa-i Şerif (2 Cilt Takım) - Kadi İyaz el Endulusi

Şifa-i Şerif (2 Cilt Takım) - Kadi İyaz el Endulusi
Şifa-i Şerif (2 Cilt Takım) - Kadi İyaz el Endulusi
498.75₺
  • Stock: in Stock
  • Model: MS10000014

Available Options

Easy Returns and ExchangesInfo

Şifa-i Şerif sahasında telif edilenlerin en mükemmeli olduğunda alimlerin ittifakı vardır. Bu eser kadı Iyaz'ın en önemli eseridir. Kendisi Peygamberimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) sevgisini tanıtmak ümmete O'nu sevdirmek için bu eseri telif etmiştir. Aynı zamanda bu eseriyle bir çok konuyu inceleyip muhaliflere gerekli cevapları da vermiştir.

Gerçekten bu eser müslümanın Peygamberimize karşı olan sevgisini kalplere iyice yerleştirmektedir. Zira Nebi sallallahu aleyhi ve sellem hakkında öğrendiklerimizi çoğalttıkça O'na karşı olan sevgimiz de çoğalmaktadır. Bu eserde zikredilen bir çok kıssa Nebi sallallahu aleyhi ve sellem'in özel hallerini beyan etmekle birlikte O'nun vasıflarını da teferruatıyla açıklamaktadır. Hakkında bu kadar malumat beyan edilen başka bir Zat alemde mevcut değildir.

Müellif kadı Iyaz (r.aleyh) eserinde konuların evvelinde ayeti kerimeler ve hadisi şerifler zikretmiştir. Bunlarla zikredeceği konulara delil getirmiş olur. Ayrıca müfessirlerin açıklamalarını da zikrederek ayetlere nasıl mana verilmesi gerektiğini de tenbih etmiş olmaktadır.

Eserinde Efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) özel hallerinden bir çok inceliği de zikretmektedir. Bunların ravilerini de zikrederek hiçbir şüpheye mahal bırakmayacak şekilde Müslümanların Nebi sallallahu aleyhi ve sellem hakkındaki bilgilerini ve muhabbetlerini kuvvetlendirmektedir. Bu eserin Müslümanlar için ne kadar önemli olduğunu şimdi daha iyi anlamaktayız. Zira inkarcıların şüphe sokmaya çalıştığı bir çok konuyu Kadı Iyaz delilleriyle net bir şekilde zikretmiş ve Nebi sallallahu aleyhi ve sellem'in şanının yüceliğini ortaya koymuştur. Artık şüphelenenlerin nifak ehli sapık kimseler olduğu açığa çıkmıştır.

Design Features
Skin Type
Technical Specifications
ISBN
Language
Release Date
Features
Boyut
Number of Pages
Translator
Material Quality
Paper Type

Write a review

Please login or register to review