Hızlı Erişim
Hızlı Ödeme


Almanya Nasıl Vatan Oldu? Türkiye / Almanya İşgücü Anlaşması'nın 60. Yılı - Özcan Mutlu

Almanya Nasıl Vatan Oldu? Türkiye / Almanya İşgücü Anlaşması'nın 60. Yılı - Özcan Mutlu
Almanya Nasıl Vatan Oldu? Türkiye / Almanya İşgücü Anlaşması'nın 60. Yılı - Özcan Mutlu
249.00₺
  • Stok: Stokta var
  • Model: MS10000233
  • ISBN: 9786258090383

Available Options

“Her biri toplumumuzu zenginleştirdi ve zenginleştirmeye devam ediyor. Bu kitaptaki hikâyeler bize bu insanların hangi sorunlarla ve zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını ve kalmaya devam ettiklerini gösteriyor.”

Frank-Walter Steinmeier - Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

“Bu kitap, doğdukları ülkeyi hiç unutmadan, hakkında hiçbir şey bilmedikleri Almanya’yı yeni vatan haline getiren ve yetiştirdikleri evlatlarıyla iki ülkeye de zenginlik katanların kitabı. Her iki ülke de, kiminin ismi bile bilinmeyen bu kişilere çok şey borçlu.”

Aydın Doğan - Doğan Grubu Onursal Başkanı

Almanya’yı “yeni vatan” haline getiren Türkiyeliler…

Anne babaları 60 yıl önce bir maceraya atılarak Almanya’ya giden 27 Türkiyeli… Bir kısmı Almanya’da dünyaya gelen ve sürekli dışlanıp ötekileştirilse de Almanya’yı yeni vatan haline getirmeyi başaran bu “bavul çocukları”, yeni vatanlarından ışık saçıyorlar.

Aralarında dünyanın yüzünü güldüren BioNTech aşısının mucitleri Uğur Şahin ve Özlem Türeci’nin de olduğu bu değerler arasında, uluslararası çapta üne kavuşan kalp cerrahları, atletler, TV programcıları; profesörlükten Michelin yıldızlı restoran işletmeciliğine, milletvekilliğinden bakanlığa dek yükselip çeşitli alanlarda söz sahibi olan gizli kahramanlar var ve her biri, bir başarı hikâyesinin sembolü.

Teknik Özellikleri
Dil
ISBN
Yayın Tarihi
Özellikleri
Boyut
Sayfa Sayısı
Yazar

Write a review

Please login or register to review