Hızlı Erişim
Hızlı Ödeme


Hafızlık Usulü Meal Soru Bankası - 400 Adet Soru ve Çözümleri

Hafızlık Usulü Meal Soru Bankası - 400 Adet Soru ve Çözümleri
Yeni
Hafızlık Usulü Meal Soru Bankası - 400 Adet Soru ve Çözümleri
189.00₺
  • Stok: Stokta var
  • Model: MS10000234
  • ISBN: 9786256413009

Available Options

Türkiye’de bir ilk olan ‘‘Hafızlık Usulü Meal Soru Bankası’’ kitabının gayesi; hafızlığını bitirmiş kardeşlerimizin hafızlığını mana dünyası ile birleştirip hangi âyetin dolasıyla hangi konu¬nun nerede geçtiğini tespit edebilmelerine ve Kur’ân’ın farklı yerlerinde yer alan âyet gruplarını bir araya getirip mana bütünlüğünü görebilmelerine katkı sağlamaktır. 

‘‘Hafızlık Usulü Meal Soru Bankası’’nda yer alan manaya yönelik sorular, kitabın ismin¬den de anlaşılacağı üzere hafızlık sistemindeki cüz ve sayfaların ölçü alındığı bir çalışmadır. 

Kitapta 20 adet test ve her teste 20 adet soru olmak üzere toplamda 400 adet soru bulun¬maktadır. Soruların cevapları her testin bitiminde ayrıca verilmiş, konuyla bağlantılı diğer âyetle¬rin yerleri (hafızlık usulü cüz ve sayfalar göz önünde bulundurularak) yeri geldikçe gösterilmiştir. 

Ayrıca eserde, çabanın sürekliliğinden elde edilecek birikime kucak açan ve çabaya ver¬diği destek ile umutları yoklayan zihnin karşısına farklı soru çeşitleriyle çıkarak, hafızı cüz ve sayfalardan koparmadan manaya yönlendirmeyi planladığımızı belirtmek isteriz. Bunun yanı sıra Kur’ân’ın manasıyla tanışma hayallerinin zihindeki hallerine yabancı kalmak yerine, onları ayağa kaldırma niyetinde olan hafız kardeşlerimizin düşünme yetisini ve düşünce rotasını Kur’ân’ın metin ve manasına doğru çevirmek istediğimizi de. Siz buna düşünmemeyi düşünen düşüncenin, düşünmeyi düşünmesine katkı sağlamak da diyebilirsiniz... 

Tam da burada şu bilgiyi paylaşmamız gerekir. Şimdiye kadar Kur’ân’ın manasıyla hem¬hâl ol(a)mamış hafız kardeşlerimizin kitaptaki sorular karşısında zaman zaman zorlanacaklarının farkındayız. Bu zorluklar, sorular ve şıklarda verilen cüz ve sayfaları tek tek kontrol etmeyi ihmal etmeyerek aşılabilecek kolaylıklardır.

Teknik Özellikleri
Dil
ISBN
Özellikleri
Boyut
Sayfa Sayısı
Yazar

Write a review

Please login or register to review