Fast Access
Fast Payment

City Ramadan Offer, Explore Discounts up to 25%!

Start

İhtimam Arapça Konuşma Sanatı 1

İhtimam Arapça Konuşma Sanatı 1
İhtimam Arapça Konuşma Sanatı 1
Stoklar Tükendi
İhtimam Arapça Konuşma Sanatı 1
İhtimam Arapça Konuşma Sanatı 1
İhtimam Arapça Konuşma Sanatı 1
111.25₺
  • Stock: Stoklar Tükendi
  • Model: MS10000053
Easy Returns and ExchangesInfo

Arapça, Allah-u Zülcelâl Hazretlerinin kullarına hitap ettiği lisanların en sonuncusudur. Belagatiyle mucize arz eden Kuran-ı Mübinin lisanıdır. Muazzam bir kelime haznesi vardır. Kelime zenginliği kadar, kaide zenginliği bakımından da hiçbir lisan ona yaklaşamaz. Dillerin en zengini, en faziletlisi ve en muhteşemidir.

Ayrıca Efendimiz (sallallahu aleyhi ve selllem)’in meramını kendisiyle ifade ettiği lisandır. Bu lisanı konuşmakla kişi, en derin bir hayranlık duyduğu en sevgili Efendisine daha fazla benzemiş olur. Hatta “O olsaydı bu kelimelerle konuşurdu” niyetiyle amel eden kişi ecr u mesûbâta nail olacaktır. Şeriatı derinlemesine anlamak Arapça dilini derinlemesine anlayabilmeye bağlıdır. Bu itibarla, bu lisanı öğrenmek Müslümanlar için farz-ı kifaye mertebesindedir.

Bir dili anlamak ile o dili konuşmak ayrı ayrı iki ilimdir. Aynı okumak ve yazmak gibi... Okumasını öğrenmiş olan bir kimse, yazmasını bilemeyebilir. Yazabilmek için ayrı bir eğitim alması gerekir. Keza, bir dilin kaidelerini öğrenerek onu anlayabiliyor olmak, anladığı miktarda konuşabiliyor olmayı gerektirmez. Bunun için ayrı bir eğitim alınması gerekir.

Technical Specifications
Language
Features
Boyut
KG
Number of Pages
Material Quality
Paper Type

Write a review

Please login or register to review