Hızlı Erişim
Hızlı Ödeme


Ruhu'l Furkan Tefsiri 6. Cilt - Hazrat-ü Mevlana eş-Şeyh Mahmud en-Nakşibendi

Ruhu'l Furkan Tefsiri 6. Cilt - Hazrat-ü Mevlana eş-Şeyh Mahmud en-Nakşibendi
-12 % -12 %
Ruhu'l Furkan Tefsiri 6. Cilt - Hazrat-ü Mevlana eş-Şeyh Mahmud en-Nakşibendi
Kampanya bu tarihte sona ermektedir:
Gün
Saat
Dakika
Saniye
430.32₺
489.00₺
  • Stok: Stokta var
  • Model: MS10000201
  • ISBN: 9786055456108

Available Options

RUHUL- FURKAN HAKKINDA GENEL MALUMAT

Alllame, fâdıl, muhakkik, hicri 15.Asrın müceddidi, Şeyhül İslam İsmail Efendi (İsmail Ağa) Camii Şerifi emekli İmam Hatibi Mahmud Ustaosmanoğlu Efendinin riyasetinde kaleme alınmış, takriben 57 cilt olması beklenen mükemmel bir tefsirdir.

Bu şaheser tefsirin hazırlanmasında Arapça, Farsça ve Türkçe birçok kitaptan istifade edilmiş olup, her sınıf insanın anlayabileceği sade bir dil ile yazılmıştır.

Âyet-i Celileler, en ince ayrıntıları ile izah edilirken ihtiyaç duyulan kelam, fıkıh, tasavvuf ve genel kültüre dayalı malumat da verilmiştir.

RUHUL- FURKAN TEFSİRİNİN YAZILMA SEBEBİ

Mahmud Efendi Hazretleri (Kuddise Sirruhu) tefsir-i şerifin sebebi telifi hakkında şöyle buyuruyorlar:

Kuran-ı Azîmüş-şanın manasının kelime-kelime anlaşılmasına çok hevesli olduğumuz, kardeşlerimiz tarafından yakinen bilinmektedir. Nice büyük âlimler,

Kuran-ı Kerimi Türkçe tefsir ederek, bu büyük kitabın manasını anlama hususunda insanların ihtiyaçlarını karşıladıklarından, ziyade aciz olan bu kardeşiniz, böyle büyük bir işe girişmeyi düşünmüş dahi değildir. Ancak; hicri 1402 Şaban Ayının Berat Gecesinde, Ravza-i Mutahharada yani Peygamberimiz (Sallallahü aleyhi ve sellem)in bulunduğu pâk cennet bahçesi olan mescid-i şerifinde bulunduğumuz sırada Efendimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) tarafından vaki olan manevi bir işaretle bu mühim işe başladık. Ve yukarıda geçtiği gibi kelimekelime mana verilmesine ziyade ihtimam (dikkat) göstererek, bazı kardeşlerimizle beraber bu uzun yola çıktık.

Teknik Özellikleri
Dil
ISBN
Yayın Tarihi
Özellikleri
Boyut
Yazar

Write a review

Please login or register to review