Hızlı Erişim
Hızlı Ödeme


Şerh Gurretu Fil Mantık (شرح الغرة في المنطق) - Allâme Seyyid Şerif el-Cürcâni

Şerh Gurretu Fil Mantık  (شرح الغرة في المنطق)  - Allâme Seyyid Şerif el-Cürcâni
Şerh Gurretu Fil Mantık (شرح الغرة في المنطق) - Allâme Seyyid Şerif el-Cürcâni
298.75₺
  • Stok: Stokta var
  • Model: MS10000126

Available Options

Allâme Seyyid Şerif el-Cürcâni’nin (v. 816/1413) Farsça olarak kaleme aldığı, daha sonra oğlu Nureddin Muhammed b. Ali el-Cürcânî (v. 837/1434) tarafından ilaveler de eklenerek Arapçaya tercüme edilen el-Gurre isimli mantık risalesinin, Kutbüddin es-Safevî (v. 955/1548) tarafından Şerhu’l-Gurre fi’l-Mantık adıyla yapılan şerhidir.

Metin, konuları sistematik bir şekilde ele alması, her meseleyi misaller getirmekle anlaşılmasını kolaylaştırması ve muhtasar olması yönüyle mantık ilmine yeni başlayanlar için ders kitabı olma hüviyetine sahiptir. 

İsmailağa Telif ve Araştırma Merkezi tarafından tahkik edilen bu eser, üç nüshadan mukabele edilmiş olup, önemli görülen nüsha farkları dipnotlarda belirtilmiş, anlaşılması zor veya kapalı görülen yerler dipnotlarda izah edilmiş, ayrıca konuların daha iyi anlaşılması için bölüm sonlarına şemalar eklenmiştir. Dirase kısmında müellif ve şârihin hayatı ve eserleri hakkında bilgiler verilmiş, okuyucunun metinden kopmaması ve zihinde daha kalıcı olması için metin kısmı gerekli başlıklandırma ve paragraflandırma yapılarak kitabın baş tarafına ayrıca konulmuştur.

Tasarım Özellikleri
Cilt Tipi
Özellikleri
Orijinal Adı
Yazar

Write a review

Please login or register to review