Hızlı Erişim
Hızlı Ödeme


Veganlık: Siyaset, Pratik ve Kuram - Eva Haifa Giraud

Veganlık: Siyaset, Pratik ve Kuram - Eva Haifa Giraud
Veganlık: Siyaset, Pratik ve Kuram - Eva Haifa Giraud
173.75₺
  • Stok: Stokta var
  • Model: MS10000175
  • ISBN: 9786057181039

Available Options

Veganlar tam olarak neye inanıyor ve veganlık neden eleştirilen bir toplumsal hareket hâline geldi? Veganlık; sürdürülebilirlik, hayvan çalışmaları ve medya hakkındaki daha kapsamlı tartışmalarla yolunu nasıl açıyor? Eva Haifa Giraud, gıda aktivizmi ve sosyal adaletten beslenen vegan politikalarının; argümanlarını, eleştirilerini ve etrafındaki tartışmaları ele alıyor. Edebiyat, hayvan çalışmaları ve coğrafyaları, ekofeminizm, posthümanizm, eleştirel ırk teorisi ve yeni materyalizm gibi alanlara temas eden Giraud, özgün bir teorik müdahale karşımıza çıkıyor.

Giraud’ya göre veganlık, insanların hayvanlarla ilişkisine dair alışılagelmiş normları ve varsayımları yıkarak, “bir beslenme biçiminden daha fazlası” olma yönünde radikal bir politik potansiyele sahiptir.

Punk estetiğine sahip yemek tarifi kitaplarından sosyal medya kampanyalarına kadar bir dizi örnekten yola çıkan Giraud, veganlığın taşıdığı gücün nasıl ticarileşerek karmaşıklaştığını gösteriyor ve veganlığı radikal bir toplumsal hareket olarak yeniden ele almak için yeni kavramsal çerçeveler ortaya koyuyor.

Teknik Özellikleri
Yayın Tarihi
Özellikleri
Boyut
Çevirmen
Orijinal Adı
Sayfa Sayısı
Yazar

Write a review

Please login or register to review